Menu

Съставки

+

За пастата

  • Пене 800.0 г
  • Зелени аспержи 200.0 г
  • Краве масло 50.0 г
  • теладжио сирене 200.0 г
  • Настърган пармезан 100.0 г
  • Сол 5.0 г

За соса

Презентация


...

Начин на приготвяне

  1. За пастата

    Почистете и измийте аспержите, отстранете върховете и нарежете стеблата на парчета. Бланширайте ги. Отделно сварете пастата в обилно количество подсолена вода и отцедете, когато е ал денте.
  2. За соса

    Пригответе соса Бешамел и добавете Knorr зеленчуков бульон.Оставете да ври около 1 минута. След това оставете да се охлади. Добавете към бешамела и розовия пипер.
  3. Презентация

    Изсипете пастата в купа, добавете соса с розов пипер, нарязаните стебла на аспержите, нарязаното на кубчета таледжио и настърганото сирене. Разбъркайте добре, изсипете в намазнена с помощта на спрей Maizena Stacca Facile и печете в предварително загрята фурна на 180°C за около 25 минути. При сервиране украсете с върховете на аспержите, запържени в тиган с масло и щипка сол.